Od zawsze mnóstwo osób zadaję sobie pytanie czy można zarobić przez internet, jak wygląda taka praca i czy będzie to odpowiednik pensji na etacie.

Niektórzy traktują pracę przez internet jako główne zajęcie, dla innych natomiast jest to dodatkowa praca oferty, która reperuje ich budżet. Oto przykłady pomysłów na to jak można zarobić przez internet przy pracy zdalnej. 

1. Można stworzyć własną stronę internetową lub bloga, regularnie zamieszczać ciekawe artykuły, a na końcu dodawać reklamy takie jak AdSense lub adtaily. Można też samodzielnie zająć się sprzedażą banerów reklamowych. Najważniejszym elementem jest ruch na stronie i tego powodu trzeba ją odpowiednio wypozycjonować.

2. Innym korzystnym rozwiązaniem będzie korzystanie ze stron, które dzielą się zyskiem. Są to tzw. revenue sparing sites. Stany Zjednoczone są miejscem gdzie jest ich najwięcej, choć w Polsce można znaleźć podobne miejsca. Zadanie jest proste: trzeba napisać artykuł, a w nim zostaną zmieszane reklamy. Nie trzeba martwić się o żadne problemy techniczne, a właściciel strony określ która będzie tworzona przez użytkowników. Najbardziej znane strony to hubpages oraz bukisa.

3. Następnym ciekawym pomysłem jest blog, który może znaleźć się na jednej z darmowych platform na przykład blogger. Wystarczy pisać i zamieszczać treści zgodne z naszymi zainteresowaniami, aby przyciągnąć potencjalnych czytelników. Jeśli znasz jakiś temat doskonale z pewnością przyjdzie ci to łatwo i zdobędziesz w krótkim czasie popularność. Można również zamieszczać na nich reklamy takie jak AdSense czy AdTaily.

Pisanie tekstów przez internet

4.  Jeśli jesteś dobra w pisaniu i przychodzi ci to bardzo lekko, możesz dostać copywriterem. W internecie dostępnych jest wiele portali i miejsc, na których można znajdować ciekawe zlecenia, na przykład Oferia. Najpierw możesz założyć stronę lub bloga i tam zamieszczać swoje próbne teksty. 

5. Serwisy takie jak Istockphoto umożliwiają zarobek amatorom w fotografii. Zrobione i umieszczone przez siebie zdjęcia można z powodzeniem sprzedawać, zyskać coraz większą popularność i zwiększyć swój dochód.

6. Specjaliści odnośnie jakiejś dziedziny lub samouki, które mają dużą wiedzę mogą tworzyć i sprzedawać ebooki lub kursy na wybrany temat. Tu również potrzebna będzie własna strona, dzięki czemu grono odbiorców będzie większe a sprzedaż wzrośnie. Musisz zadać sobie pytanie jak bardzo cenisz swoją wiedzę i chcesz poświęcić czasu i ile inne osoby będą skłonne za nią zapłacić?

Warto przeczytać