Zapewne nikt nie pogardziłby dodatkowym zarobkiem i zapewne każdy słyszał o zarabianiu w internecie. Należy jednak oddzielić mity od faktów - zarabianie bez zrobienia czegokolwiek jest niemożliwe. 

Jak w każdej branży, aby zarobić należy pracować, a czym więcej się staramy i czym większe posiadamy umiejętności, tym większe wynagrodzenie. 

Zarabianie na pisaniu tekstów

Wbrew powszechnym opiniom nie trzeba mieć wielki zdolności literackich, aby móc zarobić. Teksty są różnej jakości, od mało wartościowych, po bardzo wartościowe artykuły. Pisanie to doskonały sposób na zarobek, dzięki któremu dorobimy kilkaset złotych w każdym miesiącu. 

Zarabianie na ankietach

Pomimo systematycznej pracy, na ogół zarobek w tym wypadku to kilkadziesiąt złotych w ciągu miesiąca. Jest to sposób na dodatkowy zarobek, z którego się nie utrzymamy. 

Zarabianie na youtube

Zarabianie na filmikach YouTube

Dobrze znany sposób na zarobek. Zarabianie w tym wypadku polega na nagrywaniu filmików i wrzucanie ich do serwisu. W zależności od zaangażowania można zarobić nawet kilka tysięcy miesięcznie. Można dodatkowo zarobić poprzez umieszczanie na swoim kanale reflinków. Im popularniejszy kanał tym więcej można zarobić.

Gry online

Jest to sposób bardziej dla zabicia czasu i zapewne najmniej dochodowy ze wszystkich wyżej wymienionych. Zarabianie związane jest w tym wypadku z wygranymi pojedynkami. Na początku gracze ustalają o jaką stawkę będą grać i na koniec jeden z nich zgarnia całą pulę. Stawki mogą się zaczynać już od kilkunastu groszy. Im więcej wygranych przez nas pojedynków, tym łączny zarobek znacznie większy. Niemniej jednak jest to sposób na niewielki zarobek, a nie na regularny przypływ gotówki, z którego się utrzymamy. Miesięczna kwota zarobku to zwykle kilkanaście, albo kilkadziesiąt złotych. Oczywiście mistrzowie w danej grze mogą zarobić dużo więcej, ale jest to nieliczna grupa osób. Niektóre gry dają także możliwość zmierzenia się z przeciwnikiem, który obdarzony jest sztuczną inteligencją. 

Inne sposoby na zarabianie w sieci

Do innych sposobów zarabiania w sieci z pewnością można zaliczyć zarabianie na tworzeniu szablonów do stron internetowych, czy wykonywanie innych zleceń poprzez internet. Po wykonaniu niektórych zleceń możemy otrzymać nawet kilkaset, albo kilka tysięcy złotych. Aby móc je zrealizować należy koniecznie posiadać konkretne umiejętności, jak chociażby tworzenie stron internetowych, programowanie, czy projektowanie grafiki komputerowej. Dlatego też ten sposób na zarabianie nie jest przeznaczony dla każdego, a miesięcznie można zarobić kwoty w przedziale od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Oferty pracy online znajdziesz też na joob

Warto przeczytać