Chcesz pracować z domu? A może chcesz dorobić parę groszy do domowego budżetu? Szukasz pracy, którą będziesz mógł wykonywać zdalnie ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek jak znaleźć pracę online. 

Na czym możesz zarabiać w Internecie? 

Podstawowym pytaniem, które musisz sobie zadać jest to, co możesz robić dla innych przez Internet. W czym czujesz się dobrze? Co lubisz robisz? Na czym się dobrze znasz? Wypisz te rzeczy na kartce i pomyśl w jaki sposób możesz wykorzystać dane umiejętności w pracy przez internet. Chodzi o to, żebyś wiedział czego szukasz. Nie możesz przecież zgłosić się do byle jakiej pracy, której po dwóch dniach nie będziesz mógł znieść. Inną alternatywą do szukania pojedynczych zleceń jest znalezienie jednego pracodawcy i praca u niego częściowo zdalnie. Jest to jakieś rozwiązanie, na które pracodawcy często przystają. Ludzie w Polsce cały czas boją się zatrudniać zdalnych pracowników. Motywują to tym, że nie wiedzą czy dana osoba na pewno coś zrobiła. Nie wiedzą w jaki sposób mogą się z nimi rozliczać. Z pracodawcą możesz rozliczać się na przykład za przepracowaną godzinę oczywiście musisz mieć do tego odpowiednią aplikację, która potwierdzi czas wykonania danego zadania. Możesz także rozliczać się od efektu, czyli napisanego posta czy tekstu. Jeśli pracujesz częściowo zdalnie, częściowo na miejscu nie będzie z tym problemu. Pracodawca może podpisać z Tobą normalną umowę o pracę lub zlecenie. 

Odpowiadaj mądrze na ogłoszenia 

Pamiętaj, że szukając pracy i odpowiadając na ogłoszenia pokazujesz siebie i to jak pracujesz. Jeśli odpowiadasz na ogłoszenia metodą kopiuj wklej, nie jest to wcale pokazanie siebie. Ilość ogłoszeń na które odpowiedziałeś w ten sposób nie sprawi, że będziesz miał większe szanse na zdobycie pracy zdalnej. Lepiej odpowiadać w sposób przemyślany, po wcześniejszym zapoznaniu się z daną firmą lub chociaż z jej stroną. Jeśli szukasz ciekawych ogłoszeń pracy zdalnej, koniecznie sprawdź tę stronę: https://pinbook.pl/praca/praca-online/sprzedaz

Warto przeczytać