Niemal codziennie każdy z nas śledzi najnowsze wiadomości z kraju i świata. Newsy pozwalają nam być na bieżąco i znać realia - jest to szczególnie ważne ze względu na globalną wioskę, w której przyszło nam żyć.Niestety coraz częściej wiadomości napływające do nas z różnych obszarów są niepokojące, szokujące i smutne. Coraz częściej borykamy się bowiem z nowymi problemami, z którymi jeszcze do niedawna ludzkość nie musiała się mierzyć. 

Przegląd prasy

W dzisiejszym przeglądzie prasy przyjrzyjmy się dwóm wydarzeniom ze świata, które nie napawają optymizmem. Kilka dni temu do dramatycznych scen z udziałem zwierząt doszło w mieście Chongqing w Chinach. Jeden z tamtejszych parków rozrywki postanowił reklamować swoją atrakcję w bardzo nietypowy sposób. Zdecydowano się na zrzucenie z blisko 70-metrowej wieży żywej świni, która przypięta była do konstrukcji gumowymi linami. Zwierze wyglądało na przerażone i z pewnością nie odbyło skoku na bungee z własnej woli. Więcej możecie przeczytać pod adresem https://pinbook.pl/szokujace/chinski-park-rozrywki.

Nadal niespokojnie jest także na Bliskim Wschodzie, gdzie nie milkną echa starć irańsko-amerykańskich. Oba państwa zdają się nadal być na kursie kolizyjnym. Z pewnością atmosfery nie ochłodziła deklaracja jednego z posłów bliskowschodniego kraju - Ahmad Hamzeh oświadczył, że wyznacza nagrodę pieniężną za głowę amerykańskiego prezydenta - Donalda Trumpa. Nagrodą mają być 3 miliony dolarów w gotówce. Czy tego rodzaju wystąpienie będzie mieć swoje konsekwencje? Przeczytać więcej możecie pod linkiem https://pinbook.pl/wiadomosci/iranski-posel

Warto przeczytać