Odkąd Tomasz Grodzki z Platformy Obywatelskiej został nowym Marszałkiem Senatu, TVP ma niełatwy orzech do zgryzienia. Choć Telewizja Publiczna robi wiele, by pokazać go w nie najlepszym świetle, czasami jest to po prostu niemożliwe. 

Obecne przepisy prawa gwarantują Marszałkowi Senatu możliwość wygłoszenia orędzia w Publicznej Telewizji. Tomasz Grodzki skorzystał z tej opcji, a kierownictwo TVP musiało przychylić się do jego wniosku ustalając termin wystąpienia. 

Zgodnie z przepisami orędzie ma pojawić się w porze wysokiej oglądalności, czyli pod wieczór. Prawdopodobnie zostanie wyemitowane w czwartek. Osoby związane z TVP już próbują zdyskredytować polityka wpisami w internecie. Internauci związani z opozycją z kolei podkreślają, że to przełomowy moment, gdzie polityk z innej opcji także będzie miał prawo do czasu antenowego w kontrolowanej przez władze Telewizji Polskiej.

Przypomnijmy, że Prezesem TVP od 2015 roku jest były polityk Prawa i Sprawiedliwości Jacek Kurski, który był w przeszłości posłem tej partii.

 

Warto przeczytać