Bez reklamy wiele firm po prostu nie istnieje – konkurencja we wszystkich branżach jest na tyle duża, że jeśli nie odnieśliśmy już sukcesu, musimy się stosownie rozreklamować by trafić do konkretnego grona odbiorców i odnieść sukces. Trudno jest utrzymać widoczność w rzeczywistym świecie, a co dopiero w internecie, gdzie przecież konkurencja jest większa niż gdziekolwiek indziej!

Stosowna reklama jest zatem ogromnie ważna – i to nie tylko dla posiadaczy własnego sklepu internetowego, ale również na przykład dla osób prowadzących własnego bloga, które wreszcie chcą na nim coś zarobić. Jeśli i Ty chcesz, żeby Twój blog stał się szerzej rozpoznawalny i zaczął na siebie zarabiać, musisz zadbać o stosowną reklamę! Pomyślisz, że będzie trzeba sporo w nią zainwestować? Niekoniecznie! Bywa, że jedyna inwestycja to poświęcony czas!

Stań się ekspertem dla innych

Internauci będą odwiedzali Twojego bloga, jeśli zainteresują się rzeczami, które na nim zamieszczasz. A żeby rzeczy zamieszczane przez Ciebie były dla nich interesujące, muszą odpowiadać na ważne dla nich pytania – coś ze sobą nieść. Grono osób będzie stale odwiedzać Twojego bloga, jeśli staniesz się dla nich ekspertem z danej dziedziny, czy po prostu uznają, że na wiele ważnych pytań można poszukiwać odpowiedzi właśnie u Ciebie. Udzielaj się zatem na forach internetowych, wklejając tam linki do własnego bloga, odpowiadające na istotne kwestie – zapytania forumowiczów. Udzielaj się również na innych blogach, komentując jakieś artykuły oraz pozostawiając link do swojej strony, z informacją że u siebie również poruszyłeś/poruszyłaś określony temat.

Współpraca blogowa

Współpracuj z innymi blogerami

Blogerzy raczej nie zwalczają się wzajemnie, lecz wspierają – każdemu chodzi o to samo, jednak doświadczone osoby wiedzą, że sukces można budować również w grupie. Jeśli więc będziesz prowadzić własnego bloga i będzie on wysokiej jakości, poszukaj innych blogerów, którzy zajmują się podobną tematyką, albo w jakikolwiek sposób wiążą się z kręgiem Twoich zainteresowań. Możecie nawzajem polecać na swoich stronach własne blogi, wklejać linki do porad itp.

Udzielaj się na portalach społecznościowych

Portale społecznościowe to świetne miejsca do promowania własnego bloga. Można zacząć od podsyłania znajomym linków do własnego bloga, a także prosić ich o przesyłania owych linków dalej. Im bardziej wartościowe artykuły będziesz zamieszczać, tym bardziej wartościowy będzie Twój blog – a zatem w końcu zyska sobie wiernych czytelników. Wówczas zainteresowanie zacznie wzrastać samo.

Warto przeczytać